Σάββατο 31 Μαΐου 2014

Αργυρό μετάλλιο ο γιατρός

Στο Ολυμπιακό στάδιο Πάλης στα Άνω Λιόσια Την Τρίτη 27 και Τετάρτη 28 Μαϊου 2014 διεξήχθησαν οι αγώνες Ελληνορωμαϊκής και Ελευθέρας πάλης για την 6η Πανελλήνια Πανεπιστημιάδα. Οι Αγρινιώτες παλαιστές ( που σπουδάζουν ) του Γ.Φ.Σ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ συμμετείχαν στους αγώνες και μάλιστα ο γιατρός της ομάδας ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΕΛΙΣΑΡΗΣ ( είναι και φοιτητής του Μαθηματικού τμήματος του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου της Αθήνας ) κατέλαβε την 2η θέση στην κατηγορία των 70 κιλών της Ελεύθερης πάλης και πήρε το αργυρό μετάλλιο , αφού τραυματίστηκε στον τελικό και δεν μπόρεσε να συνεχίσει. Ο Μπακάλης Παναγιώτης ( του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου ) στην κατηγορία των 96 κιλών ελευθέρας πάλης ηττήθηκε σε δύο αγώνες και δεν κατετάγει. Συγχαρητήρια και στους δύο αθλητές μας . Η Λιάτσου Ελευθερία δεν αγωνίστηκε αφού την ίδια μέρα έγραφε Έκθεση στις Πανελλήνιες εξετάσεις . Διαβάστε περισσότερα...